یک ابزار مفید و فعال در پی‌گیر، ابزار اسناد است. با استفاده از این ابزار می‌توانید  اسناد خود را در پیگیر بازگذاری، دسته بندی و مدیریت کنید.

توضیحات بیشتر

در پی‌گیر دو تصویر SVG تولید می‌شود که نمایش‌دهنده تعداد تغییرات و تعداد نسخه‌ها در مخزن تنظیم‌شده برای پروژه هستند. یک تصویر، نمایش ماه‌به‌ماه نسخه‌ها در مقابل تغییرات را نشان‌ می‌دهد. تصویر دیگر،‌ تعداد تغییرات و نسخه‌های ثبت‌شده توسط هر کاربر را نشان می‌دهد.

توضیحات بیشتر

افراد عضو یک پروژه می‌توانند در قسمت انجمن‌ها با یکدیگر ارتباط داشته باشند. راه‌بر می‌تواند فهرستی از انجمن‌های مختلف را در قسمت تنظیمات پروژه تعریف کند.

توضیحات بیشتر

در فهرست تنظیمات هر پروژه می‌توانید پیمانه پرونده را فعال/غیرفعال کنید.

یک جدول با قابلیت مرتب‌سازی، نمایش‌دهنده جزئیات پرونده‌های بازگذاری شده‌است. درصورتی‌که هنگام بارگذاری پرونده، نسخه‌ای انتخاب کنید، پرونده شما در زیر نسخه مورد نظر ثبت می‌شود.

توضیحات بیشتر

پرونده‌های پیوست‌شده را می‌توانید به منابع متفاوتی از سیستم پی‌گیر اضافه کنید.

 • مسأله‌ها – در فرم «پرونده جدید» و حین افزودن/ویرایش یک مسأله
 • اسناد – در فرم «پرونده جدید» و حین افزودن/ ویرایش یک سند
 • پیغام‌های انجمن – در فرم «پرونده جدید» و حین افزودن/ ویرایش یک پیام در انجمن
 • خبرها – در فرم «پرونده جدید» و حین افزودن/ ویرایش یک خبر
 • صفحات ویکی – در پیوند «پرونده جدید» در پایین صفحه

توضیحات بیشتر

تقویم، نمایشی ماهانه از مرورکلی پروژه جاری است. این نمایش حاوی کلیه مسأله‌هایی است که حداقل تاریخ شروع آن ها مقدار درستی داشته‌باشد. تاریخ شروع و پایان( درصورت وجود) مسأله‌ها را نشان می‌دهد. هم‌چنین تقویم، کلیه نسخه‌هایی که فقط تاریخ سررسید برای آن‌ها تنظیم شده‌باشد را نیز نشان می‌دهد.

توضیحات بیشتر

برای مشاهدهٔ و اعمال تغییرات در تنظیمات پروژه، ابتدا وارد پروژهٔ مورد نظر شوید، سپس سربرگ «تنظیمات» را انتخاب کنید.

در این صفحه می‌توانید مهم‌ترین و اساسی‌ترین تنظیمات پروژه را انجام دهید. البته با توجه به نقش کاربر خود، ممکن است برخی از سربرگ‌ها را مشاهده نکنید.

توضیحات بیشتر

با ثبت نام کردن در پی‌گیر، یک حساب کاربری برای شما ایجاد می‌شود. کافی است در صفحه ورود، گزینه ثبت نام‌ را از گوشه بالای صفحه انتخاب کرده و فرم متناظر با آن را تکمیل نموده و ثبت نمایید.

یک کاربر جدید باید «اطلاعات ورود»، «نام»، «نام خانوادگی» و «رایانامه» خود و هم‌چنین «زبان» مورد استفاده برای واسط کاربری را در این صفحه وارد نماید.

توضیحات بیشتر

معمولا قسمتی از زمان مدیریت پروژه صرف جست‌و‌جو برای اطلاعات موجود می‌شود. شما می‌توانید برای کاهش این زمان، از قابلیت جست‌و‌جوی‌ پی‌گیر  استفاده نمایید.

توضیحات بیشتر

در این قسمت تنظیمات مربوط به حساب و صفحهٔ کاربر معرفی می‌گردد.

دیگر بخش ها:

در قسمت خبرها، می‌توانید اخباری درباره پروژه مورد نظر خود و یا هر موضوعی که تمایل داشتید منتشر کنید.

می‌توانید برای خبر مورد نظر، عنوان تعیین کنید، هم‌چنین می‌توانید قسمت خلاصه و قسمت توصیف در نظر بگیرید. قسمت خلاصه، در آخرین اخبار در قسمت دورنمای پروژه نمایش داده می‌شود. درحالی‌که توصیف فقط زمانی قابل مشاهده است که عنوان خبر را انتخاب کنید.

اگر دست‌رسی لازم برای ایجاد خبر‌های جدید را داشته باشید، می‌توانید خبرها را اضافه/ویرایش/حذف کنید(نقش‌ها و دست‌رسی‌ها).

اگر دست‌رسی لازم برای ایجاد خبرهای جدید را داشته باشید،‌می‌توانید با انتخاب علامت «addsymbol»(افزودن خبر) این کار را انجام دهید. در این صفحه، شما باید عنوان خبر، خلاصه و توصیف خبر  را مشخص کنید.

صفحه «دورنما» در هر پروژه، نشان دهنده اطلاعات کلی پروژه است. در سمت راست در بخش پی‌گیری مسأله‌ها، نمایی کلی از تعداد مسأله‌های موجود در پروژه، تعداد مسأله‌های باز و بستهٔ هر پی‌گیر (نوع مسأله) را نشان می‌دهد. دربخش اعضا، افرادی که در پروژه مورد نظر مشارکت دارند را به همراه نقش ایشان مشاهده می‌کنید.

توضیحات بیشتر

در پروژهٔ مورد نظر وارد شوید. سربرگ «فعالیت» را انتخاب کنید.

صفحه فعالیت، تاریخچه کوتاهی حداقل از کلیه فعالیت‌های پروژه مورد نظر ارائه می‌کند.

توضیحات بیشتر

پی‌گیر قابلیت برقراری اتصال میان منابع مختلف مانند مسأله‌ها، صفحات ویکی، اسناد و… را در اختیار شما قرار می‌دهد. این قابلیت در همه‌ی قسمت‌ها قابل استفاده می‌باشد.

 • پیوند به یک مسأله : #6
 • پیوند به یک یادداشت از مسأله: #6-3

توضیحات بیشتر

نمودار گانت، نمایش‌دهنده مسأله‌هایی است که تاریخ شروع و تاریخ سررسید دارند. اطلاعات زیر در گانت نمایش داده می‌شوند:

 • تاریخ آغاز و سررسید مسأله
 • نسخهٔ مسأله
 • درصد انجام مسأله
 • درصد انجام نسخه
 • وضعیت مسأله (جدید، در حال انجام و …)
 • مسأله‌های مرتبط (سد کنندهٔ، تقدم دارد بر و …)
 • خط پیشرفت
 • ریزدانگی روز (با انتخاب گزینه بزرگ‌نمایی / کوچک‌نمایی می‌توانید ریزدانگی نمایش را تغییر دهید.)

توضیحات بیشتر

با انتخاب سربرگ مخزن می‌توانید مخزن پروژه را بررسی نموده و آخرین تغییرات اعمال‌شده بر روی پروژه را مشاهده کنید.

می‌توانید با انتخاب bullet_toggle_plusپوشه مورد نظر را گسترده کنید. هم‌چنین می‌توانید با انتخاب عنوان هر پوشه به آن وارد شوید.

انتخاب یک نسخه نمایش‌دهنده جزئیات تغییرات نمایش داده‌شده است.

برای کاوش در مخزن، در نسخه مشخص، شماره نسخه را در گوشه سمت چپ و بالای صفحه وارد کرده و سپس دکمه Enter را بزنید.

مسأله‌ها قلب «سامانه مدیریت پروژه پی‌گیر» هستند. مسأله در محدوده یک پروژه است. و می‌تواند مربوط به یک نسخه از پروژه باشد. یک مسأله از نوع یک پی‌گیر خاص است. مثلا می‌تواند از نوع قابلیت یا پشتیبانی باشد و ویژگی‌های دیگری نیز دارد.

دیگر بخش‌ها:

نقشه‌راه نمایشی قابل تنظیم و مبتنی بر نسخه، روی سیستم پی‌گیری مسائل ایجاد می‌کند، که به برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه یک پروژه کمک می‌کند. هم‌چنین مروری عمیق و مبتنی‌بر‌نسخه از حالت فعلی پروژه ارائه می‌کند.

توجه: توجه: سربرگ «نقشهٔ راه» در صورتی در سربرگ‌های پروژه نمایش داده خواهد شد که پیمانهٔ پی‌گیری مسأله‌ها فعال باشد و حداقل یک نسخه در تنظیمات پروژه تعریف شده باشد.

توضیحات بیشتر

دیگر بخش ها:

صفحه «ورود به سیستم» برای ورود به پروژه‌هایی که برای شما فعال هستند می‌باشد. گزینه بازیابی گذرواژه فقط در صورتی نمایش داده می‌شود که راه‌بر سیستم آن را فعال کرده باشد.

برای ساختن یک صفحه ویکی دقیقا مانند سایر ویکی‌ها،‌ با ایجاد یک پیوند، صفحه‌ای با عنوان آن پیوند ایجاد می‌گردد.

[[صفحه ویکی من]]

با ذخیره کردن صفحه ایجاد شده،‌ صفحه‌ای با عنوان «صفحه ویکی من» ایجاد می‌شود.

توضیحات بیشتر