با ثبت نام کردن در پی‌گیر، یک حساب کاربری برای شما ایجاد می‌شود. کافی است در صفحه ورود، گزینه ثبت نام‌ را از گوشه بالای صفحه انتخاب کرده و فرم متناظر با آن را تکمیل نموده و ثبت نمایید.

یک کاربر جدید باید «اطلاعات ورود»، «نام»، «نام خانوادگی» و «رایانامه» خود و هم‌چنین «زبان» مورد استفاده برای واسط کاربری را در این صفحه وارد نماید.

فرایند ثبت‌نام

با توجه به تنظیمات پی‌گیر که توسط راه‌بر انجام می‌شود، کاربر می‌تواند حساب خود را از طریق رایانامه فعالسازی کند، منتظر فعالسازی توسط راه‌بر سیستم باشد و یا حساب کاربری وی به صورت خودکار فعال شود.

فعالسازی حساب کاربری از طریق رایانامه

پس از ثبت اطلاعات در «صفحه ثبت‌نام»، کاربر رایانامه‌ای حاوی لینک فعالسازی دریافت می کند. با انتخاب لینک فعالسازی،  کاربر حساب خود را فعال کرده است.

چنین روش‌هایی، اغلب برای جلوگیری از اسپم شدن رایانامه‌ها استفاده می‌شود.

فعالسازی حساب کاربری به صورت دستی

پس از ثبت اطلاعات در «صفحه ثبت‌نام»، کاربر باید منتظر فعالسازی حساب توسط راه‌بر سیستم بماند. زمانی که راه‌بر وارد سیستم می‌شود، در قسمت راه‌بری سیستم، حساب کاربری را فعال می‌کند. با فعال شدن حساب کاربری، کاربر می‌تواند به حساب خود وارد شود.

فعالسازی حساب کاربری به صورت خودکار

پس از ثبت اطلاعات در «صفحه ثبت‌نام»، کاربر می‌تواند در همان لحظه به حساب کاربری خود وارد شود و نیاز به انجام مرحله دیگری نمی‌باشد.

صفحه ثبت نام

بازیابی گذرواژه

اگر گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید، با انجام مراحل زیر می‌توانید گذرواژه جدیدی انتخاب نمایید.

در صفحه ورود گزینه بازیابی گذرواژه را انتخاب کرده و رایانامه خود را ثبت نمایید. این رایانامه باید همان رایانامه‌ای باشد که در زمان ثبت نام در پی‌گیر وارد کرده‌اید.  در این‌صورت، یک رایانامه حاوی لینک تغییر گذرواژه برای شما فرستاده می‌شود. به یاد داشته باشید که این گزینه توسط راه‌بر سیستم قابل حذف است. هم‌چنین اگر حساب شما از ابزار احراز هویت خارجی(LDAP) استفاده می‌کند،  این گزینه فعال نمی‌باشد.