در این قسمت با مبانی پی‌گیر از نگاه یک کاربر جدید آشنا می‌شوید.

 

گام اول- ساخت پروژه

اگر نقش کاربری شما «راه‌بر» باشد و یا با هر نقش دیگر، اجازه ساخت پروژه داشته باشید،  می‌توانید پروژه جدید ایجاد کنید. برای این منظور، بر روی گزینه پروژه‌ها در بالای صفحه کلیک کرده و سپس گزینهٔ پروژه جدید را انتخاب کنید. سپس فرم مشخصات پروژه را کامل نموده و در صورت نیاز به توضیحات مربوط به هر بخش از این فرم، به مدیریت پروژه‌ها مراجعه نمایید.  (نکته:‌ شناسه پروژه مربوط به تنظیمات درون سامانه پی‌گیر می‌باشد.)

برای هر پروژه می‌توانید چندین پی‌گیر تعریف کنید. پی‌گیرها نشان دهندهٔ انواع مسأله‌های موجود در آن پروژه می‌باشد. برای تعریف مسأله جدید در پروژه باید حداقل یک پی‌گیر برای آن پروژه انتخاب شود. پی‌گیر‌های پروژه باید قبلا در قسمت «پی‌گیر‌ها» تعریف شده باشند. برای راهنمایی بیشتر درباره «پی‌گیر‌ها» به تعریف پی‌گیر (نوع مسأله) مراجعه کنید.

 

گام دوم- به کارگیری کاربران

پس از این‌که هر کاربر مرحله ثبت نام را انجام داد، شما باید به عنوان «راه‌بر» در سیستم وارد شوید و به صورت دستی هر کابر را فعال کنید. برای این‌کار از نوار بالایی صفحه گزینه «راه‌بری» را انتخاب کنید. سپس از منوی راهبری وارد «کاربران» شوید و غربال مربوطه را به «همه» تنظیم کنید و کاربران را فعال کنید. با انجام این کار، شما می‌توانید به هر کاربر یک یا چند پروژه بیافزایید. بر روی کاربر مربوطه کلیک کرده و در قسمت پروژه‌ها، پروژه‌هایی که کاربر مورد نظر در آن‌ها درگیر می‌باشد را انتخاب کنید. در زمان نسبت دادن پروژه، شما می‌توانید یک یا چند نقش را برای کاربر تعیین کنید. نقش‌های پیش‌‌فرض عبارتند از:

  • مدیر
  • برنامه نویس
  • گزارش‌دهنده

این نقش‌ها بر روی فعالیت‌های هر کاربر در هر پروژه تاثیرگذار است. نسبت دادن یک نقش به کاربر، دسترسی‌های او را از دو نظر تحت تاثیر قرار می‌دهد:

۱.  نقش کاربر، دسترسی‌ها را در تمام جنبه‌های پروژه تحت تاثیر قرار می‌دهد. به عنوان نمونه، کاربری  با نقش «مدیر» می‌تواند در یک پروژه زیرپروژه‌هایی برای مدیریت ویکی، مخزن، فروم ها و سایر قسمت‌های  پروژه ایجاد کند. اما کاربری با نقش «برنامه‌نویس» اجازه ساخت یا حذف پروژه و یا حذف پیام از فروم ها را نخواهد داشت.

۲. نقش کاربر، دسترسی‌های مورد نیز در جریان کار را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. به طور معمول یک مسأله از وضعیت جدید به درحال‌انجام و سپس به حل‌شده و بسته می‌رود. به عنوان مثال یکی از تمایزهای کلیدی «مدیر» و «برنامه‌نویس» این است که مثلا «مدیر» می‌تواند یک مسأله را در وضعیت «ردشده» قرار دهد ولی برنامه نویس نمی‌تواند.

برای توضیح بیشتر درباره این قسمت به نقش‌ها و دست‌رسی‌ها و مدیریت کاربران مراجعه کنید.

 

جریان کار

به چگونگی پی‌گیری مسأله‌ها از زمان ایجاد تا تکمیل، «جریان کار» گفته می‌شود. در هر یک از این مراحل یک وضعیت خاص به مسأله نسبت داده می‌شود. مراحل یک نمونه جریان کار برای مسأله‌ها به طور پیش‌فرض عبارت است از:

  • جدید
  • در‌حال‌انجام
  • بازخورد
  • حل‌شده
  • بسته
  • رد‌شده

به طور پیش‌فرض، هر کاربری که وارد سیستم می‌شود، می تواند یک مسأله‌ (ایراد یا قابلیت) ایجاد کند. اما فقط «مدیر»ها می توانند مسأله‌ را در وضعیت «رد‌شده» قرار دهند و یا یک مسأله‌ بسته شده را دوباره باز کرده و به جریان بیندازند.

مسأله‌ حل‌شده و مسأله‌ بسته

با جست‌وجو در محیط اینترنت، نکات زیادی راجع به این موضوع مشاهده می‌کنید. اما به‌طورکل می‌توان گفت زمانی یک مسأله‌ حل‌شده محسوب می‌شود که کارشناس مربوطه ایراد را برطرف کرده باشد و زمانی که مسأله‌ در وضعیت بسته قرار می‌گیرد، «گزارش‌دهنده» یا «مدیر»، پایان یافتن آن را تأیید کرده اند.

برای توضیح بیشتر به وضعیت‌های مسأله‌ها مراجعه کنید.

 

گام سوم – ساخت مسأله

برای ساخت مسأله ابتدا باید یک پروژه ایجاد کرده و وارد صفحه مربوط به آن پروژه شوید. سپس با انتخاب مسألهٔ جدید از سربرگ‌های بالای صفحه، می‌توانید مسأله‌ مورد نظر خود را تحت عنوان «قابلیت»، «ایراد»، «مستندسازی» و یا «پشتیبانی» ایجاد کرده، آن را به یکی از اعضای پروژه گماشته و برای آن مسأله‌ تاریخ آغاز و تاریخ سررسید تعیین کنید. هم‌چنین می‌توانید اولویت مسأله‌ را از وضعیت «معمولی» کاهش یا افزایش دهید. در این صورت، مسأله‌ ایجاد شده در فهرست مسأله‌‌ها قرار می‌گیرد. برای مشاهده فهرست مسأله های از سربرگ‌های بالای صفحه «مسأله‌ها»  را انتخاب کنید.

 

گام چهارم – کار با مسأله‌ها

شما می‌توانید از فهرست مسأله‌‌ها، یک مسأله‌ که گمارده آن شما هستید را انتخاب کرده و فعالیت ذکر شده در آن را انجام داده و اطلاعات مراحل پیشرفت کار را در آن وارد کنید. برای وارد کردن این دسته از اطلاعات، می‌توانید گزینه ویرایش و یا زمان‌نویسی را از بالای هر مسأله‌ انتخاب کرده و اطلاعات متناسب با مرحله پیشرفت آن فعالیت را وارد نمایید. شما می‌توانید با انتخاب گزینه نظارت به عنوان ناظر آن مسأله‌ در سیستم گماشته شوید، تا با هر ویرایشی که روی مسأله‌ مورد نظر شما انجام می‌شود یک رایانامه حاوی اطلاعات جدید آن مسأله دریافت کنید.

هم‌چنین می‌توانید مسأله‌ای که شما گمارده آن نیستید را انتخاب کرده و مطالب آن را مطالعه کنید. برای افزودن نظرات خود راجع به آن مسأله می‌توانید آن را ویرایش کرده و یا برای هر مرحله از آن نقل قول بگذارید.

 

گام پنجم – بستن مسأله

در صورتی که هنگام ویرایش مسأله، وضعیت «بسته» را برای آن انتخاب کنید، آن مسأله بسته می‌شود. با توجه به تنظیمات «راهبری»، گزینه «بسته» برای هر کاربر با هر نقش، می‌تواند نشان داده‌شود یا در اختیارات کاربری با نقش مشخص‌، قرار نگیرد.